Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Jak vybrat elektrokolo?

V rozhodování při výběru vhodného elektrokola Vám může pomoci několik základních informací od nás:

 • zvažte, k jakému účelu budete elektrokolo používat, v zásadě rozlišujeme: trekingový typ, městský typ, terénní typ včetně MTB a skládací elektrokolo. Nejprodávanějším typem jsou trekingová elektrokola. 
 • Jedním z nejdůležitějších parametrů je správná velikost rámu elektrokola. Nejlepší je si dané elektrokolo vyzkoušet. Zjistíte, jak se na elektrokole cítíte a technik posoudí, zda vám sedí velikost rámu. 
 • volte elektrokolo s kvalitní baterií (např. typ LiIon), odměnou vám bude vyšší spolehlivost a delší životnost elektrokola. Kapacita baterií časem klesá, a tak je výhodné koupit elektrokolo s vyšší kapacitou baterie, protože i při poklesu kapacity budete mít stále dostatečný dojezd.

 • spodní hranice cenového rozpětí kvalitních elektrokol začíná na cca 20 000 Kč. Pokud vám někdo nabízí levnější typy, buďte obezřetní.

 • Aby bylo jízdní kolo  bezpečné, je ho třeba odborně seřídit a udržovat. U elektrokola to platí v ještě větší míře a servisní práce jsou složitější. Při koupi nového elektrokola se vždy zajímejte o možnosti servisu. V našem servisu mají přednost elektrokola zakoupená u nás, servis elektrokol jiných značek je časově náročnější a není záruka dostupnosti náhradních dílů. 

  vždy se ptejte na hmotnost elektrokola, výkon a umístění motoru, typ a umístění baterie a možnosti servisu

 • Uváděný dojezd elektrokola berte s rezervou. Je ovlivněn profilem trati, stupněm asistence,  vahou jezdce, způsobem jízdy a dalšími parametry

 • Mějte na paměti, že dle legislativy lze na pozemních komunikacích používat elektrokola s výkonem elektromotoru max. 250W, přičemž při překročení rychlosti 25 km/hod musí vždy docházet k odpojení elektromotoru.

 • Neopomíjejte bezpečnost cyklisty – na prvním místě musí být viděn. Pohlídejte si, aby kola měla povinnou výbavu - odrazku či přední světlo (jak u kterého modelu) a zadní odrazku nebo světlo, odrazky ve výpletu kol a na pedálech

 • proti krádeži se vybavují kola zámkem baterie (již v ceně kola) a kvalitním zámkem kola (za příplatek - viz. nabídka příslušenství - zámky). Výrobní čísla kol mohou být registrována v databázi. Elektrokolo lze připojistit i proti krádeži z volného prostoru .

2019 AG-kola Liberec
Pixelomedia